100 milliárd Kecskemétnek
A Modern városok program keretében Kecskemét támogatási összege mintegy 100 milliárd forint, a megvalósuló gazdaságfejlesztési alap pedig teljesen újszerű. Kósa Lajos a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter országjárás keretében látogatott Kecskemétre.
Kósa Lajos kiemelte, a program keretében Kecskeméten 25 milliárd forintból megvalósuló gazdaságfejlesztési alap teljesen újszerű, ilyen az országban még nem működik. A Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. egy 20 milliárd forint értékű fejlesztést valósít meg távvezeték építése formájában, míg 5,1 milliárdból egy kisrepülőgépes és charterforgalomra is alkalmas repülőtér kialakítása valósul meg. Továbbá a Barényi Béla út fejlesztésére 2,5 milliárd forintot, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetének korszerűsítésére 4,2 milliárd forintot, a Kada Elek középiskola elköltöztetésére 5 milliárd forintot, míg a kecskeméti városháza műemléképületének felújítására 5,2 milliárd forintot fordíthat a város.
A kecskeméti gazdaságfejlesztési alap teljesen újszerű
Az egyetemi ipari kutatóközpont kialakítására szánt 15 milliárd forint kapcsán Kósa Lajos azt mondta: a projekt tartalmát újra kell gondolni, mert a kezdeti céloknak megfelelő tervek Érden és Zalaegerszegen már megvalósulóban vannak. "A pénz nem veszett el, csak a tartalmat kell pontosítani" - tette hozzá. A Modern városok program keretében megvalósuló intermodális csomópont létrehozása során a helyi buszközlekedés központja átkerül a helyközi mellé, a vasútállomás épületét felújítják, és új parkolókat is kialakítanak majd. Az úthálózat fejlesztési két lépcsőben valósul meg, a 445-ös út, vagyis a kecskeméti északi elkerülő út továbbvezetése megteremti a kapcsolatot Kecskemét nyugati és déli része között. Ennek átadása 2018 végére várható. A másik fontos fejlesztés pedig az 52-es főút belterületi szakaszának négysávosítása lesz.
MTI/T.D.